Fundacja Rak’n’Roll to bezpośrednie wsparcie chorych!
Nowoczesne terapie rzadko są finansowane przez Ministerstwo Zdrowia. Dlatego wspieramy naszych Podopiecznych w zbieraniu funduszy na leczenie. Uczestniczymy w programie „Pytaj i czuj się bezpieczna”, dzięki któremu nasze podopieczne otrzymują bezpłatną konsultację z zakresu onkoplastyki piersi oraz w wybranych przypadkach mogą poddać się bezpłatnej rekonstrukcji piersi.
Podopieczni naszej Fundacji oraz ich Rodziny mają zapewniony dostęp do bezpłatnych konsultacji psychologicznych. Działa także telefon zaufania.
Na naszych warsztatach pokazujemy, że w trakcie leczenia chemioterapią można i warto dbać o swój wygląd, gdyż poprawia to samopoczucie, a przede wszystkim motywuje do działania i dodaje dużo energii!
Fundacja Rak’n’Roll to programy, które uzupełniają braki w systemie!
Fundacja tworzy i prowadzi programy, które są odpowiedzią na potrzeby osób chorych i ich bliskich oraz uzupełniają luki w systemie.
Program Boskie Matki jest misyjnym programem Fundacji, realizacją marzenia Magdy. Idea Boskich Matek powstała na cześć kobiet, które znajdowały w sobie wielką miłość i odwagę, aby walczyć o siebie i dziecko, wbrew systemowi, który nakłaniał je do przerwania ciąży jako warunku rozpoczęcia leczenia onkologicznego. Boskie Matki to kompleksowy program, zapewniający kobietom w ciąży chorym na raka bezpłatną opiekę onkologiczną, ginekologiczno-położniczą, psychologiczną, dietetyczną, rehabilitacyjną i urodową. Z inicjatywy Fundacji grupa ekspertów podjęła się opracowania standardów postępowania w przypadku ciężarnych, u których zostaje rozpoznana choroba onkologiczna. Pod przewodnictwem prof. Mirosława Wielgosia, rektora Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, kierownika I Katedry i Kliniki Położnictwa i Ginekologii, Konsultanta Krajowego w dziedzinie Perinatologii, Prezesa Polskiego Towarzystwa Ginekologów i Położników oraz prof. Macieja Krzakowskiego, Konsultanta Krajowego w dziedzinie Onkologii, 25 ekspertów w dziedzinie onkologii, ginekologii i położnictwa przez 1,5 roku pracowało nad Standardami postępowania diagnostyczno-terapeutycznego u kobiet w ciąży chorych onkologicznie.
W Fundacji widzimy również potrzeby osób, które powróciły do zdrowia. Społecznie problem uważa się za rozwiązany, a faktycznie ozdrowieniec staje przed nowymi wyzwaniami: oswojeniem lęku przed nawrotem, nauczeniem się jak funkcjonować bez choroby. Widząc, że brakuje systemowych rozwiązań dla takich pacjentów, uruchomiliśmy program iPoRaku. Kształt programu został opracowany we współpracy z podopiecznymi Fundacji i zawiera wsparcie psychologiczne, zawodowe, możliwość udziału w zajęciach sportowych, konsultacjach ze specjalistą ds. wizerunku, warsztatach urodowych, a także sesjach coachingowych.
Fundacja Rak’n’Roll to zaangażowanie!
Poprzez nasze działania chcemy także realnie poprawić jakość
życia chorych na nowotwory. Dlatego też jeden z naszych programów to Poczekalnie onkologiczne. Jego celem jest wyremontowanie poczekalni w przychodniach onkologicznych. Do tej pory z zebranych środków udało nam się to w Katowicach, Olsztynie, Poznaniu, Zielonej Górze, Wieliszewie a także w Centrum Onkologii w Warszawie.
W Fundacji Rak’n’Roll stawiamy na aktywność fizyczną. Rak’n’Rolling to projekt sportowo-terapeutyczny, którego celem jest propagowanie aktywności fizycznej i pokonywania własnych ograniczeń jako motywacji do powrotu do zdrowia i do życia po chorobie. Rak’n’Rollowcy zdobyli już Zwrotnik Raka na rowerach, Koronę Gór Polski pieszo, biegają w Szczawnicy i podbijają świat!
Działania fundacji inspirują do pozytywnego myślenia, dostarczają przydatnych rozwiązań, a także zmieniają wizerunek choroby w szerszej świadomości społecznej. Problemy traktujemy rzeczowo – wspieramy podopiecznych fundacji, organizujemy liczne warsztaty dla chorych, oswajamy z rakiem przez projekty edukacyjne. W działalności Fundacji zawsze jest pozytywna energia, uśmiech i radość życia.